عوامل کلیدی در پیاده‌سازی BIM

✳️ در سال‌های اخیر، سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف برای رشد و توسعه‌ی مهارت‌ها و بهره‌وری حداکثری خود، سعی در اتخاذ انواع فناوری‌های جدید داشته‌اند. این مسئله، مبنای بسیاری از مطالعات پژوهشی به منظور تسهیل پذیرش و اتخاذ فناوری‌های جدید را تشکیل می‌دهد. در این راستا BIM به فناوری جدید مورد استفاده در تحویل پروژه‌های ساخت‌وساز تبدیل شده‌ است و توجه دولت‌ها را در بسیاری از کشورهای جهان به خود جلب کرده ‌است.


✳️ صنعت ساخت‌‌وساز در حال جایگزینی روش‌های سنتی با فرایندی جدید برای طراحی و اجرای انواع پروژه‌هاست که بر همکاری، هماهنگی و ارتباطات بیشتر تمرکز دارد. پیاده‌سازی این فناوری و تغییر روندهای موجود، در گرو عواملی است که امکان اعمال فرایندهای معین و تعریف شده را مطابق استانداردها ممکن سازند.


✳️ پس از مطالعه و بررسی انواع چهارچوب‌های ارائه شده جهت پیاده‌سازی فناوری بیم در مطالعات پژوهشی‌ و منابع مرتبط با مبحث بیم و همچنین مرور تجارب حاصل از پیاده‌سازی موفق BIM در سازمان‌ها و شرکت‌های فنی مهندسی، عوامل مؤثر در پیاده‌سازی هر چه موفق‌تر فرایند بیم را در چهار دسته‌ی مختلف در زیر تقسیم‌بندی کرده‌ایم. روی هر کدام می‌توانید کلیک کنید.

[cp_modal id="cp_id_a0188"]
دریافت هدیه ویژه
[/cp_modal]
Shopping Cart