تشریح اجزای BIM

با این دکمه‌ها می‌تونی این مطلب رو سریع به اشتراک بذاری!

BUILDING (B)

حرف B نماینده‌ی کلمه Building است که اغلب در ابتدا به  مفهوم “ساختمان” تفسیر می‌شود که یک اسم است و مقصود، ساختمان‌هایی با کاربری‌های معمول و مجزا مانند مسکونی، اداری، موزه و غیره است. در صورتی که اگر “فعل” ساختن مورد توجه قرار گیرد، واژه‌ی ساختمان را می‌توان با مفهوم “ساخت” جایگزین نمود و به هر پروژه‌ای که قابل ساخت و ایجاد باشد نسبت داد. بنابراین فناوری بیم می‌تواند برای پروژه‌های زیرساختی، مگا پروژه‌ها، لند‌اسکیپ و غیره نیز مورد استفاده قرار گیرد.

INFORMATION (I)

حرف I نماینده‌ی کلمه Information است. داده‌ها و اطلاعات در واقع، قلب فرایند بیم محسوب می‌شوند و به مانند خون، در تمام پیکره‌ی مدل بیم، جریان دارند. به عبارت دیگر در فرایند بیم، اطلاعات و داده‌های اجزای تشکیل دهنده‌ی مدل، نقش حیاتی و محوری را در این فرایند دارند و سازماندهی و مدیریت اصولی آن‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به طوری که بتوان در زمان لازم به مدل رجوع و اطلاعات مورد نیاز را از آن به آسانی و با دقت، استخراج نمود.

MODELING (M)

حرف M نماینده‌ی کلمه Modeling است. این جنبه از بیم، نسبت به جنبه‌های دیگر آن ملموس‌تر است چرا که نرم‌افزارهای متعدد و متنوعی جهت مدل‌سازی‌های سه بعدی و طراحی و ساخت مجازی در دسترس هستند. در واقع پروژه‌ی مورد نظر، با استفاده از ابزارهای کاربردی فناوری بیم، مدل‌سازی می‌شود که از مدل آن بتوان، مدارک دو بعدی و سه بعدی یکپارچه شده، اعم از پلان‌ها، نماها، مقاطع، جزئیات، پرسپکتیوها، جداول متره و برآورد، انیمیشن و غیره را دریافت نمود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Shopping Cart

با این فعالیت‌ها امتیازها رو کسب کن که به کد تخفیف تبدیلشون کنی!

نوع فعالیت تعداد امتیاز سقف امتیاز
عضویت در سایت 20 امتیاز یک‌بار برای همیشه
تکمیل پروفایل 20 امتیاز یک‌بار برای همیشه
بازدید روزانه سایت 5 امتیاز یک‌بار در روز
مشاهده هر مطلب و آموزش 5 امتیاز بدون محدودیت
درج دیدگاه برای مطالب و آموزش‌ها 10 امتیاز بدون محدودیت
بازدید صفحه هر محصول 10 امتیاز یک‌بار برای همیشه
درج دیدگاه برای محصولات 20 امتیاز بدون محدودیت
خرید محصول بسته به محصول بدون محدودیت

🟠 اگه هنوز عضو سایت نشدی با استفاده از دکمه “عضویت | ورود” منوی بالای سایت عضو و وارد شو که بتونی امتیازها رو جمع کنی!

جستجو